Narození Danielky aneb po třech letech opět na Vinohradech

Tak už je to několik týdnů, co se z nás stala čtyřčlenná rodina. Oproti prvnímu porodu byl tento spontánní, bez vyvolávání a o to intenzivnější. Pro mě to byl ale nádherný zážitek a musím říct, že i díky tomu je nyní spousta věcí jinak, než s první dcerou.

Užij si bříško, dokud to jde

Termín porodu jsem měla stanovený na 16.6., ale z předchozí zkušenosti vím, že procento porodů, které vyjdou na termín je minimální. Ani výsledky vyšetření nenaznačovaly, že by se něco chystalo. Takže jsem si s obrovským bříškem "užívala" teplé a slunečné letní dny (obdivuji maminky, které absolvují poslední trimestr přes léto).

V pátek 22.6. jsem opět vyrazila do poradny na pravidelnou kontrolu a monitor miminka. Nález o trošku poskočil, ale stále to neodpovídalo tomu, že bych měla v blízké době rodit. Po konzultaci s doktorkou jsme se domluvily na provedení tzv. Hamiltonova hmatu a odcházela jsem s tím, že můžu ještě tentýž den porodit.  Zajásala jsem a vyrazila domů za dcerou a manželem.


Dýchej zhluboka

Přes víkend se začaly objevovat intenzivnější kontrakce, ale vždycky v průběhu noci ustaly. V neděli ráno mi odešla hlenová zátka, takže jsem tušila, že porod už se blíží. Nedělní podvečer už jsem strávila počítáním kontrakcí, které postupně (ale velmi rychle) nabíraly na intenzitě. Ve chvíli, kdy ani teplá sprcha nezabrala a z 5 minut se začaly zkracovat na 4, tak jsem šla vzbudit manžela, abychom vyrazili do porodnice.

Během pár minut jsme byli nachystaní a vyjeli jsme. Cestu už mám spíš v mlze, protože jsem měla co dělat, abych zvládla prodýchat kontrakce. Opravdu velmi pomůže, když se naučíte správně dýchat. Velmi vám to uleví a pomůže i ty nepříjemné kontrakce zvládnout.

Jsme na místě a jde se na věc

Kolem 00:30 hod. jsme přijeli na příjem do Vinohradské nemocnice. Chvíli jsme museli počkat, než doktor dovyšetří pacientku přede mnou a pak jsem šla na řadu já. Jakmile mě vyšetřil, tak zahlásil: "Bezva, jste na 8 centimetrech, takže hlavně netlačte a jedeme na sál.". Já jsem zajásala, protože mojí noční můrou bylo to, že přijedu na příjem a pošlou mě domů s tím, že to je teprve začátek :)

Na sál mě dovezli kolem 01:00 hod. a pak už to byl jeden obrovský a intenzivní zážitek plný emocí. Nevím, jestli jsem zážitek z porodu první dcery vytěsnila, ale mám pocit, že tentokrát to bylo o mnoho bolestivější a náročnější. Na druhou stranu za hodinu bylo po všem a já byla šťastná, že mám krásnou a zdravou dceru v náručí.

Celý porod odvedla skvělá porodní asistentka Terezka, která mě fantasticky vedla a i díky tomu jsem z porodního sálu odcházela ve skvělé kondici a bez jediného poranění.


Zázrak jménem Daniela

Danielka se narodila ve 02:00 hod dne 26. června 2017 a vážila 3680 gramů a měřila 52 cm. Oproti Dominičce, měla téměř o 1 kg víc a byla o 2 cm delší.Vinohrady jsou top

Ve Vinohradské porodnici se toho od mého prvního porodu mnoho změnilo a byla jsem velmi mile překvapena. Určitě to mělo i velký vliv na to, jaký byl rychlý a skvělý porod a také, že se mi podařilo se rozkojit (což s první dcerou nebylo).

Obměna personálu, který jsem přešel z Motolské porodnice gynekologii velmi prospěla a já ji budu všude doporučovat.

S Danielkou jsem byla hned po porodu a vzali si ji pouze na nejnutnější vyšetření, která prováděli před námi na porodním sále. Pak jsme Danielku dostali do náručí a mohli si užívat první chvilky s miminkem. Sestra ztlumila světlo a byly to nádherné okamžiky.

Sestry na šestinedělí byly taky skvělé. Nebyl problém za nimi kdykoliv přijít a jejich rady mi velmi pomohly. Leckdy stačí vlídné slovo a hned se vám uleví a žádný problém není tak velký, jak zpočátku vypadá.

Po třech dnech jsme s Danielkou odcházely domů a stala se z nás kompletní, čtyřčlenná rodina.
Už teď na ní může oči nechat!

První úsměv.

Ségry jak se patří.

Takhle vypadá realita v šestinedělí vyfocená mou tříletou dcerou :)
Bez retuše, bez makeupu :-DD


Komentáře

Oblíbené příspěvky