Poznejte Bulharsko i jinak, než od moře

Jak jsem již párkrát naznačila, s mužem jsem necelý rok žili v Bulharsku, konkrétně v Sofii. Byla to velmi zajímavá životní etapa a oba ji hodnotíme jako velmi pozitivní zkušenost.

Pokud rádi cestujete a poznáváte netradiční místa, tak bych se s vámi chtěla podělit o několik bulharských skvostů, o kterých jste možná neslyšeli, ale jsou opravdu nádherné a stojí za návštěvu. Bulharsko je zemí mnoha tváří a není to jen o moři.

Rilská jezera


Plánuji vydat článek na více částí a dneska bych vám chtěla představit Rilská jezera. Nádherná a panenská příroda vám doslova učaruje. Krajina hraje barvami a i v parném létě se tam příjemně ochladíte, aniž byste museli ráchat nohy mezi spoustou turistů u moře.Rilská jezera patří k jedněm z nejnavštěvovanějších míst v bulharském pohoří Rila. Jedná se o skupinu sedmi jezer nacházejících se v nadmořské výšce 2100 - 2500 m.n.m. K jezerům je výborná dostupnost. Můžete vyjet lanovkou, nebo si dát vícedenní výšlap a jít pěšky. My jsme túru absolvovali i s miminy v nosítkách, takže jsem jeli na vrchol lanovkou.
Místní na nás koukali trošku jako na blázny, když jsme se na výstup vydali s tříměsíčním a 6 měsíčním miminkem, ale zvládli jsme to a pokud jste dobrodružné povahy jako my, tak se není čeho obávat. Spíš bych měla strach tam jít s už "pohyblivými" dětmi, protože některá místa jdete přes kameny a jsou hůř schůdná.My jsme pro návštěvu jezer zvolili srpen, který je podle průvodců nejvhodnější a bylo to moc fajn. Pokud přijedete autem, zaplatíte 5 BGN za parkovné a následně si připravte 31 BGN za jednodenní jízdenku na lanovku (děti a důchodci za 20 BGN). Jízdenka na lanovku je zpáteční. My jsme celý okruh kolem jezer zvládli asi za 3 hodiny. Ale šli jsme opravdu pohodovým tempem a často zastavovali a kochali se nádhernou přírodou.

Nahoře u stanice lanovky je velká chata s občerstvením, takže ať už před výstupem nebo po něm se tady můžete osvěžit a dát si něco k jídlu a pití, pokud nemáte svojí svačinu v batohu.Teď už se ale nechám promluvit fotky, abych vás nalákala a třeba to zařadíte mezi další tipy na zajímavé výlety.


Komentáře

Oblíbené příspěvky