Kam s dětmi na výlet: hotel Na Farmě, Poděbrady, Kutná hora

Opět jsme cestovali po českých luzích a hájích a mám pro vás další skvělý tip na rodinnou dovolenou nebo jednodenní výlet.

Přes Velikonoce a následný květnový prodloužený víkend jsme se s rodinou vydali do hotelu Na Farmě, který najdete asi 40 minut jízdy od Prahy směrem na Hradec Králové.

Hotel Na Farmě


Hotel Na Farmě (kuk zde) je otevřený teprve krátce, ale o to lepší a příjemné bylo naše překvapení z velmi nadstandardních služeb a zejména přístup nejen majitelů, ale celého personálu. Moderní a jednoduchý design ve kterém se cítíte příjemně. Prostředí uzpůsobené rodinám s dětmi a v okolí spousta cyklotras a příroda. Co víc si přát.

Recepce

Třílůžkový pokoj (vlevo od okna měla postel Domča)

Koupelna se sprchovým koutem

Kuk :)

Jak už název napovídá, hotel je propojen s farmou, která patří stejným majitelům. Veškeré masné výrobky, které dostanete na stůl tak pocházejí z místního chovu a můžu vám říct, že přeštičtí pašíci mají obrovskou konkurenci. Výhodou také je poměrně rozsáhlá nabídka bezlepkových jídel, takže i s dietou si pobyt užijete.

Telecí burger s domácími hranolkami

Snídaně

Výběr z domácích uzenin


Pro děti tady rodiče najdou velký dětský koutek v prostorách restaurace, takže si v klidu vychutnáte snídani nebo večeři. Venku naleznete několik stylových odrážedel (traktory nesměly chybět), trampolínu nebo je možné si vyzkoušet simulátor dojení.


Součástí areálu je také mini koutek se zvířátky, kde si můžou děti prohlédnout kozy, prasátka nebo telata.

Pokud se vydáte na procházky do okolí, hned od hotelu je možné se napojit na některou z cyklostezek, takže se tam můžete bez problému vydat i s malými dětmi a nemusíte se bát projíždějících aut.


Maminko, teď budu fotit já :)

Photo by Domča :-)Po milém rozhovoru s majiteli jsme se dozvěděli, že součástí hotelu bude také wellness centrum a tenisové kurty. Vše je ale nyní ve fázi projektu, nicméně na podzim by se mělo začít stavět a příští rok už určitě bude možné kompletní služby vyzkoušet.

Našlo by se pár drobností, které ještě musí vyladit, ale zatím vše převáží a vynahradí perfektní servis personálu, kteří vám čtou myšlenky ještě dříve, než se stihnete zeptat :)

A co nám tedy v hotelu chybělo?

  • Prodloužení otevírací doby restaurace
    Restaurace zavírá v 21:00 hodin, takže pokud jedete s partou známých a chcete si po uložení ratolestí posedět nad sklenou vína, tak moc není kde. Personál vám ochotně nabídne, že si můžete vzít pití a občerstvení na pokoj, ale těžko si tam budete povídat, když tam děti spí. Není si tak kam sednout a v klidu popovídat a zrelaxovat (za teplých večerů si dovedu představit prima posezení venku za hotelem, kde je příjemná zahrádka, ale při chladnějším počasí je tahle varianta nereálná). Určitě by tedy bylo fajn zvážit prodloužení otevírací doby restaurace nebo vymyslet místo, kde si můžou rodiče v klidu večer posedět, aniž by rušili ostatní hosty nebo své ratolesti na pokojích.

  • Venkovní hřiště
    Pro absolutní vyžití dětí a stoprocentní spokojenost rodičů bych k venkovní zahrádce restaurace přidala ještě pískoviště a případně nějaké prolézačky s klouzačkou. Potom už opravdu nebude důvod k tomu, vytáhnout paty z hotelového areálu :)

  • Dětské menu
    V dětském menu najdete na výběr ze dvou jídel. Určitě bych zařadila ještě nějaké těstoviny, protože ty jsou mezi dětmi nejoblíbenější. Zároveň jsou ceny za dětské porce poměrně vysoké (120 Kč / hlavní chod). 


Poděbrady a Kutná hora


Podnikli jsme také výlety do nedalekých Poděbrad a Kutné hory. Obě města jsou nádherná a ideální i na výlety s malými dětmi.

Poděbradská kolonádaV Poděbradech můžu na jídlo doporučit Café Oliver (kuk zde) anebo restauraci La Mamma Cucina (kuk zde). V obou doporučuji včasnou rezervaci, protože jinak si nesednete. Obě jsou neustále plné a potvrzují tak svou skvělou kvalitu.

Kutná hora nás přivítala davy japonských turistů u Kostnice. Tu jsme si prošli a Domča byla naprosto fascinovaná všemi kostmi a lebkami. Můžete využít zvýhodněné nabídky a koupit si levnější vstupenku do 3 objektů - Kostnice, Chrám sv. Barbory a Katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Vstupenky se platí v hotovosti, ale pokud si je koupíte v infocentru (kousek od Kostnice), tak tam lze platit také kartou.

Kostnice

Chrám sv. Barbory

Katedrála Nanebevzetí Panny MarieNa oběd jsme zvolili restauraci v penzionu Barbora (kuk zde). Mají dětský koutek a také příjemné dětské menu. Nicméně s obsluhou to bylo horší a poměrně dlouhou dobu jsme čekali na jídlo. Jídlo samotné nebylo špatné, ale také žádný zážitek, kvůli kterému bychom se tam měli vrátit. Takže bych tuto restauraci zhodnotila jako takový průměr.To je vše z našeho putování a budu moc ráda, pokud se se mnou podělíte i vy o tipy na vaše oblíbená místa.

Tereza

Komentáře

Oblíbené příspěvky