Kam s dětmi na výlet: Zoopark Zájezd

Víkendové počasí přímo vybízelo k výletu, tak jsme se s partou kamarádů a ještě větší partou prcků ve věku od 6 měsíců do 7 let vydali na prima výlet nedaleko Prahy. Ráno jsme se narychlo domluvili a v půl 12 už jsme vystupovali u Zooparku Zájezd.Zoopark Zájezd naleznete nedaleko Kladna a z Prahy jsme tam jeli necelých 40 minut. Zoopark je dobře značený, takže se určitě neztratíte. Vybírat můžete ze dvou parkovišť. Menší, které je hned u ZOO, má poměrně malou kapacitu a pak větší, které je asi 500 m od ZOO a dojdete k němu příjemnou procházkou mezi polemi. Cestu lemuje naučná stezka, ale ještě nebyla celá v provozu, takže některá zastavení  nebylo možné využít.

ZOO je maličká, ale najdete zde čisté prostředí a krásná zvířata. Nechybí, ani mezi dětmi nejoblíbenější, otevřený výběh s kozami, slepicemi, morčaty nebo králíky. Tady jsme strávili nejvíc času :)

Malá pozorovatelka prasátek.

I s procházkou jsme v ZOO strávili asi 2 hodiny a pro děti to bylo akorát. Užily si zvířátka a před hlavním vstupem do ZOO je také malé pískoviště.

Součástí ZOO je i stánek s občerstvením, ale v době naší návštěvy byl ještě zavřený, takže vám nemůžu napsat, co si tam můžete koupit. Spíše bych spoléhala na vlastní zásoby a pak to spojila s obědem.

Zdroj


Nedaleko ZOO v obci Velké Číčovice jsme se zastavili na obědě v restauraci Dvůr Hoffmeister. Byla to skvělá volba. Přes web jsem udělala rezervaci a neměli ani problém s tím, že jsme několikrát posouvali čas našeho příjezdu :)

Zdroj


Personál byl velmi milý, mají k dispozici dětské židličky i přebalovací pult, na toaletách dětská prkénka. I dětské menu nezklamalo a na přání vyšli vstříc i s bezlepkovou variantou.

Ani my jako dospělí jsme nepřišli zkrátka. Můj muž ochutnal jejich tříchodové menu a já si dala českou klasiku - kačenu s červeným zelím a knedlíkem. Olizuji se ještě teď, jaká to byla dobrota. Dezerty také moc dobré.

Interiér restaurace


Součástí restauračního komplexu jsou také stáje s koňmi, ze kterých byly naše děti absolutně nadšené. Téměř stejný čas, jako v restauraci, jsme pak strávili mezi koňmi.Byl to velmi povedený výlet a všichni jsme si ho užili a určitě jsme jak v ZOO, tak v restauraci nebyli naposledy.

Za nás mohu vřele doporučit obě místa k výletu!

Tereza

Komentáře

Oblíbené příspěvky