Kam na letní dovolenou s dětmi do 3 let

S mužem jsme vždycky rádi cestovali a tohoto koníčku jsme se nechtěli vzdát ani s příchodem Dominičky. Je sice nutné tomu přizpůsobit harmonogram a řídit se zejména biorytmy dítěte, ale i tak se dá užít prima dovolená.

Zdroj


A jelikož jaro už klepe na dveře, tak si myslím, že je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, kam se vydat na letní dovolenou. Někdo se v pondělí rozhodne a ve středu už sedí v letadle směr Řecko, ale tenhle styl cestování (alespoň pro mě) moc nejde dohromady s malými dětmi. Nicméně znám spoustu rodičů, kteří tento adrenalin naopak vyhledávají a jejich děti to zvládají s klidem. My jsem s mužem oba "plánovači", takže tyhle last momenty nejsou nic pro nás.

Nejraději cestujeme po Evropě. Je bezvadně dostupná jak autem, tak letadlem a v případě potíží se domů dostanete v relativně krátké době. Nemusíte také řešit speciální očkování, víza a další.

Projeli jsme Španělsko, Francii, Bulharsko, Chorvatsko, ale nejvíc našemu srdci přirostla Itálie. Nabízí skvělé podmínky jak pro dospělé, tak zejména pro malé děti. No a to jejich skvělé jídlo, víno a zrmzlina... co vám budu povídat, ráj na zemi :)

Dneska bych vám ráda představila Sicílii, kde se nám opravdu velmi líbilo a budeme se tam opakovaně vracet. Připravuji pro vás ještě Sardinii, ale to si nechám na samostatný článek.


Sicílie


Sicílie je nádherná a s malými dětmi ideální. Najdete tam jak luxusní resorty, tak spoustu apartmánů, bytů a bungalovů k pronájmu. My jsme na Sicílii byli několikrát (bezdětní i s Domčou) a pokaždé jsme si to báječně užili a nyní tam máme i přátele, ke kterým se rádi vracíme.

Navíc mám pocit, že čím jste jižněji, tím víc "baby friendly" jsou místní obyvatelé. A pokud je váš manžel a dcera fototyp č. 1 s blond vlásky, tak navíc budete vyhledávaným objektem místních :)

Projeto máme západní pobřeží (východ je sice mnohem známější, ale také mnohem dražší) a nelze tomu nic vytknout.

Za nás můžu doporučit oblast Trapani, konrétně Tre fontane (Tři fontány), ale těch nádherných míst je tam bezpočet. Nejlepší je vzít auto a všechno si projet po vlastní ose.


Klidné místo s nekonečnými písčitými plážemi a velmi pozvolným přístupem do moře. Pro malé děti ideální, ale i dospělí se tam vyřádí (části pláží jsou vyhrazeny pro surfkiting).

Zdroj


Teď už nechám promlouvat fotky, ať se necháte unést tou jedinečnou atmosférou.

Mazara del Vallo

Ještě bezdětní... :)
Degustace v Marsale

Erice

Palermo

Palermo


Tre fontane, surfkitingA za dva roky už ve třech :) To bylo Domče 16 měsíců.
Beach baby... hlavně mít dostatek bábovek a lopatek.

Kdy vyrazit

 • Nám se nejvíc osvědčilo září. Málo lidí, poloprázdné pláže a perfektní počasí s teplým mořem.

Jak se tam dostat
 • Letecky do Palerma
  Z Prahy tam přímé lety nelétají (1 přestup) a zpáteční letenka pro 2 dospělé se dá pořídit od 11.000 Kč.
 • Autem v kombinaci s trajektem
  Poprvé jsme to jeli autem celé, ale na trajektu je to mnohem pohodlnější (přes noc se vyspíte a ráno odpočinutí pokračujete dál). Jih Itálie (i když je tam dálnice) se neustále opravuje, takže cesta přes něj připomíná spíš jízdu po okresních silnicích.

  Cesta trajektem se dá volit z několika míst (Janov -> Palermo, Neapol -> Palermo a další). My jsme vyzkoušeli obě varianty a s prckem doporučuji se nalodit už v Janově. Na trajektu najdete několik restaurací, bazén a také dětskou hernu. S prckem se tam lépe zabavíte, než to celé absolvovat v autě. Vybrat si můžete z několika typů "ubytování" a zajistí vám i dětskou postýlku. Navíc plout tím obrovským kolosem je zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé.

  Zpáteční jízdenka pro 2 dospělé s dítětem vč. auta na trase Janov - Palermo začíná na 340 EUR za kajutu. Velmi záleží, kdy jízdenku objednáváte. Pokud to necháte na poslední chvíli (a preferujete víkendový termín - ty jsou nejvíc žádané), tak se ceny mohou vyšplhat i na dvojnásobek. Výhodnější je naplánovat přejezd mimo víkend a rovnou koupit zpáteční jízdenku.

Na jak dlouho jet
 • Pokud máte možnost a chcete Sicílii trošku poznat a nasát atmosféru, tak nejlepší je vyrazit alespoň na 2 týdny. Věřte mi, velmi rychle to uteče a nebude se vám chtít zpátky domů.
 • Pokud nejste nároční a ubytování hledáte například přes airbnb.cz, tak pronájem vilky na 14 dní se dá najít i kolem 30.000 Kč.


A jaké je vaše oblíbené místo pro rodinnou dovolenou? Budu velmi ráda, když se se mnou podělíte o své tipy v komentářích.

TerezaKomentáře

Oblíbené příspěvky