Jak zabavit prcka v restauraci nebo v autě bez tabletu a telefonu.

Dokud člověk nemá děti, tak si naplno užívá svobodný život a s ním i spojené návštěvy skvělých  restaurací, kaváren a neomezené možnosti cestování. Zastavím si kde a kdy chci a jak to zrovna mně a mému partnerovi vyhovuje.

Zdroj

S dětmi se ale tohle všechno mění. Naše Domča je od malička zvyklá, že jsme hodně cestovali a navštěvovali s ní restaurace a kavárny. Když byla ještě miminko, které většinu dne prospalo, vše šlo jako po másle a i já s mužem jsme si to užili. Jakmile byla větší a začala se víc zajímat o svět kolem sebe, tak se vše mávnutím kouzelného proutku změnilo doslova v boj o to, kdo sní své jídlo teplé :)

Přesto mám pro vás pár tipů a pomocníků, které nám výše uvedené situace usnadňují a cestování nebo návštěva restaurace je příjemným zážitkem pro nás všechny.

Ještě bych však chtěla upozornit, že velmi záleží na tom, v jaké je vaše dítě zrovna kondici. Pokud je unavené, nebo u něj začíná propukávat třeba viróza, tak je vždycky lepší raději zůstat v pohodlí domova a nestresovat nejen sebe, ale hlavně vašeho prcka.


A co se osvědčilo nám?

1) Restaurace s dětským koutkem
V Praze už vcelku běžná věc, ale je jich stále víc a víc i na malých městech. I menší restaurace už mají pro děti připraveny základní věci, jako jsou židličky nebo podsedáky, případně omalovánky s pastelkami. S nimi už se dá leccos vymyslet a prcka zabavit.


2) Alba se samolepkami
Tohle je pro mě naprosto vynález století a dala bych za něj medaili. Před dlouhými cestami (např. na dovolenou) jich vždy pořídím několik a postupně je "tahám z klobouku". Nabízí je několik nakladatelství a pořizovací cena je už od 22 Kč.

Výhodou je, že neděláte nepořádek a skvěle se pobavíte nejen vy, ale zejména vaše dítě. Neznám kluka, nebo holčičku, které by lepení samolepek nebavilo (vyzkoušeno na dětech od 1,5 roku do 8 let). :)

A která alba se nejvíc líbila nám?
Začnu nakladatelstvím Svojtka (odkaz zde), které je mé oblíbené.
Ceny se pohybují od 40 Kč za album. 

Další jsem objednávala v online papírnictví (odkaz zde) a stojí 22 Kč.

Jednou za čas jich objednám pár do zásoby a když se někam vypravujeme, vezmu jedny z šuplíku a je vystaráno :)

3) Knížky s okénky
Zase Svojtka, já vím... ale na děti jejich knížky zkrátka fungují (alespoň na tu mojí slečnu).

Naše nejoblíbenější je Farma, ale najdete jich nepřeberné množství.

Zdroj

4) Magnetická skládačka
Tuhle hru s sebou do restaurací netahám, ale na cesty do auta je bezvadná. Učíme se barvy, skládáme různé obrazce dle fantazie nebo návodu.

Koupila jsem jí Domče v podnikové prodejně Detoa, ale určitě ji seženete v hračkářstvích nebo na internetu.

Zdroj

Věřím, že se vám moje tipy líbily a budu velmi ráda, pokud se se mnou podělíte i o vaše nápady a zlepšováky, jak se zpříjemnit společný čas s dětmi.

Tereza

Komentáře

Oblíbené příspěvky