Rozdělíme se?

S blížícími se Vánoci nám čím dál častěji chodí do schránky složenky od různých neziskových sdružení a charitativních organizací s prosbou o příspěvek.

Chápu, že před vánoci jsou srdce lidí spíše nakloněna tomu, aby nějakou korunu poslali, ale pomáhat bychom přeci měli celý rok, nejen před vánoci. Zároveň mě vždycky dokáže naštvat, když v nadité obálce je kromě dopisu a složenky také nějaký "dárek". Třeba bloček. Proč raději peníze, které je stála výroba toho bločku a poštovné za takto naditou obálku toto sdružení nevyužije pro potřebné? Vždyť dneska se dá obdobná kampaň udělat na internetu, s mnohem větším zacílením a za třetinové náklady. Ale to je na jinou diskuzi :)

Večer jsme se s mužem nad sklenou vína bavili o tom, že by bylo moc fajn, kdybychom si také vybrali nějaký "náš" projekt, který bychom dlouhodobě podporovali.

A co by nám mohlo být bližší, než pomoci rodinám, které se ocitly v nouzi a třeba si díky našim dárkům užijí krásné vánoce a alespoň na chvíli se jim podaří zapomenout na starosti všedních dní.

V Horních Počernicích, kde bydlíme, je azylový dům určený pro rodiny s dětmi, takže můj první telefonát směřoval sem s dotazem, jestli by se jim nehodil kočárek, výbava pro miminko, plenky a případně i nějaké hračky. S radostí naši nabídku přijali, takže o víkendu se tam s holkami a s mužem vypravíme a uděláme někomu radost. A největší radost z toho budeme mít my sami. Už teď mě ten příjemný pocit hřeje na duši.

Část z toho, co povezeme do Azylového domu. Ještě vytřídím oblečení po holkách a my s mužem také koukneme do šatníku :)Na stránkách Azylového domu mě také velmi zaujal projekt  "Můj nový domov", který má za cíl pomoci vybavit bydlení pro klienty Azylového domu. Dominička bude mít za úkol vybrat, jestli přispějeme na židli Tonču, stůl Eda nebo komodu Pepinu :) To je přece prima a navíc budu ráda, když bude pro naše dcery jednou samozřejmé, že také budou pomáhat lidem kolem sebe a nebudou lhostejné k okolí.

http://www.mujnovydomov.eu/A co vy? Máte nějaký svůj rodinný projekt, kam pravidelně přispíváte?

Tereza


Komentáře

Oblíbené příspěvky