Kam s dětmi na výlet: ZOO Chleby

Minulý víkend jsme jarní sezónu zahájily s Dominičkou v ZOO Chleby. Že ji neznáte? Velká škoda a určitě byste to měli napravit! Sbalte na víkend batohy a sváču a jeďte s rodinou na výlet.
ZOO Chleby je malá soukromá zoo, která leží asi 40 minut jízdy od Prahy mezi Poděbrady a Nymburkem. Svou velikostí je ideální na půldenní výlet, takže to pak můžete spojit s dobrým obědem třeba v Poděbradech, které jsou taky nádherné a najdete zde spoustu skvělých restaurací.

Zahrada je rozdělená na dvě části - starou a novou. V té staré najdete výběh s kozami, orly, opice, prasátka, geparda a další zvířátka. Nechybí ani dětské hřiště s klouzačkou.

Nová část je spíš vhodnější pro větší děti, protože je tam obrovské hřiště s dřevěnými prolézačkami, ale prckové, jako je Domča na ně ještě nevylezou (ledaže byste tam šplhali s nimi). Jsou zde umístěné také další výběhy s většími zvířaty a krytá terária.

V nové části taky najdete občerstvení - taková klasika - kafe z automatu, klobása, smažák :-/ Lepší mít svoji sváču a pak si někam zajet mimo zoo.

Pokud hledáte alternativu k nádherné, ale často velmi plné pražské zoo, tak tohle můžu doporučit. Nečekejte "vymazlenou" zoo, ale vaše děti budou nadšené, to slibuji :)
Fotka z loňského léta, kdy jsme v Zoo byly poprvé.


Kde ZOO najdete:
Václava Otty 1, 289 31 Chleby

U ZOO je velké parkoviště, takže pohodlně zaparkujete. Parkovné stojí 40 Kč a platila jsem ho u obsluhy parkoviště.

Vstupné dospělí = 100 Kč
Děti do 1 m výšky  = zdarma

Od 1. dubna 2017 bude vstupné pro dospělé navýšeno na 120 Kč, větší děti a důchodci za 80 Kč.

Přeji vám krásný víkend plný zážitků!

Tereza

Komentáře

Oblíbené příspěvky